Bejegyzések

Bejegyzések megjelenítése ebből a hónapból: július, 2021

Mikor a magyar füstölt szalámi vitte el a császári birodalmi díjat az Osztrák-Magyar Monarchiában!

Kép
 Bizony volt ilyen is, és most 2021-ben talán azért nem is tudunk róla, mert a gyár szemben a Pickkel, vagy Gyulaival nem maradt fenn. Ez az anno császári díjas húsgyár a Burkart & Job nevet viselte. Nekem is a saját gyűjteményemben ez az egy számolócédula van tőlük. Az eredeti német szöveg:  Kaiserliche Auszeichnung Annerkant beste Ungarische Salami ist Dieder Damf-Salami und  Fettwaren-Fabrik von Burkart & Job Fabrik: Himberg bei Wien Bureau: Wien, IV/2 Kolschitzkygasse 7.

Mennyibe került a Pick szalámi 1931-ben?

Kép
  Forrás: Saját gyűjtemény Mikor a Pick dinasztiában Márkon volt a sor, hogy vezesse a legendás máig ikonikus szalámi gyárat az nem most volt. Azonban a marketing tudása még a mai nap is telitalálat lenne, hisz okosan a szezonalitásra figyelve indította el a húsvéti kampányát, amelyet okosan levelezőlap formájában terjesztett, így el is érte Enyed Illésné úrnőt Kecskeméten, hogy figyelmébe ajánlhassa az időszakos újdonságokat és a sztenderd árukészletet. Forrás: Saját gyűjtemény A képeslap 4 lapból áll, melynek a 3. lapján ad bővebb információt az időszakos újdonságokról, és persze az aktuális árakról. Forrás: Saját gyűjtemény Az utolsó lapon, pedig a kedves ügyfél meg teheti a rendelést, amelyet akár postafordultával is a Pick tudtára adhatta, hogy mire van igénye, legyen az szalámi, zsír, szalonna végül, de nem utolsó sorban szegedi lévén a világhírű paprikát (nem kevesebb, mint 4 kategóriát különböztettek meg) is be lehetett szerezni nála. Forrás: Saját Gyűjtemény Ha tetszett

A Pestszentlőrinci bélkereskedő reklámlapja a Lipták telepről az 1930-as évekből

Kép
 Mindig is voltak, olyan szakmák, amik a nagy közösség számára nem voltak láthatóak, sokszor azt sem tudták, hogy egyes iparágak egyáltalán léteznek. Ilyen volt Reck Ödön bélkereskedő szakmája is, hisz, az a belvárosi ember/család, akik nem tartottak hízót otthon, azok nem is vágtak télen disznót, így nem is volt szükségük extra bélre a hurkához, kolbászhoz. Azonban, attól, hogy nem ismerte mindenki  Reck Ödönt és a hasonló foglalkozású embereket, a ha nem csinálták volna hittel, reménnyel és szeretettel a munkájukat anno, akkor nem lett volna a Vásárcsarnokokban hurka, kolbász, mert nem lett volna mibe beletölteni. Szerencsére ezek a láthatatlan hősök, jól végezték a munkájukat, így most 2021-ben sem találkozhatunk korabeli cikkel sem az Est vagy hasonló magazinokból a nagy pesti hurkaválságról. Reck Ödön a pestszentlőrinci bélkereskedő a Vörösmarty-utca 58. szám alól ( Lipták telepről). Forrás: Saját gyűjtemény

Első és egyedüli Magyar vendéglő Fiuméban

Kép
 Egyszer létezett a címben szereplő vendéglő, mégpedig a Riva Szapáry, a Magyar-Horvát hajós társaság irodája mellett. Ezen ékes és unikális helyen kizárólag Magyar konyhát vittek, ahol kitűnő villás reggelit szervíroztak. A kitűnő magyar borokat a termelőktől szerezték be és a söntésben Kőbányai márciusi és dupla maláta sörrel tudta a kedves vendég a szomját csillapítani. Ha megszállni kívánt a fáradt utazó a legjobb helyen járt, hisz az Első és egyedüli Magyar Vendéglő volt a magyarság egyedüli otthona Fiuméban, ahol nem mellékesen a szobák tengeri kilátással bírtak. A legszebb az egészben, hogy mindezt megkaphattuk pontos kiszolgálás mellett, mérsékelt árakon! Ajánlom magamat! Hirth Pál Vendéglős Ha érdekesnek találta ezt a RégiReklámot és szívesen olvasna még hasonlókat, nem kell mást tennie, mint a középen található, RégiReklámok szövegre kattint és máris megjelenik a Főmenüpont.

Egy budapesti vendéglátós, aki minden területen jelen volt az 1920-as években.

Kép
Érdekes látni, hogy már 1926-ban is komplexen szerették egyesek lefedni az iparágukat. Jelen fejléces papírt kitöltő ( feltételezett tulajdonos) személy a Magyar házzal a Buffet, a Stefániával az étterem, a Kék egérrel a mulató kategóriában szerepeltette magát a korabeli Budapesten. Ha jobban megnézzük, nagyon okosan fel volt építve a vállalat birodalom, a mulatóból reggel bemehetett a kedves vendég a Buffetba egyet reggelezni, ha pedig délután ébredt éhesen a Stefániába mehetett egy abendessenre.  És ha leszáll az est újra beindul Budapest! :) A papíron olvasható szöveg: " Alulírott igazolom, hogy Hajós Árpád mint borász f  évi márczius 8-tól alkalmazásban volt." F= folyó Ha érdekesnek találta ezt a RégiReklámot és szívesen olvasna még hasonlókat, nem kell mást tennie, mint a középen található, RégiReklámok szövegre kattint és máris megjelenik a Főmenüpont.